ToskaniaSymbol oferty: TOSKANIA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

Toskania                                       4 dni

Florencja,  Cinque Terre, Piza, Lukka

 

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Pizy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok.100 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd kolejką miejską do Florencji. Zwiedzanie - Ponte Vecchio, Plac Signorii, Palazzo Vecchio, kościół Santa Croce, Katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, dzwonnica. Możliwość fakultatywnego zwiedzania Galerii Uffizi (przy min. 15 os. chętnych bilet, rezerwacja, słuchawki dodatkowo 30 EUR). Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre - pięć miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty, morskie urwiska. Cinque Terre zajmuje pas o długości 15 kilometrów i szerokości 3 km. Jedyna droga prowadząca wzdłuż wybrzeża jest położona w górach, wąska i kręta. Pomiędzy miasteczkami można przemieszczać się koleją, która biegnie do miasta La Spezia. Miejscowości Cinque Terre noszą nazwy: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Pobyt w trzech miejscowościach. Obiadokolacja z degustacją wina. Powrót do hotelu. Nocleg. (ok. 200 km)

 4 dzień – śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie Pola Cudów: Krzywa Wieża, Baptysterium, Katedra. Przejazd do Lukki, otoczonej renesansowymi murami ze średniowiecznym układem ulic. Zwiedzanie - katedra San Martino, Bazylika San Frediano, Piazza Amfiteatro. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot do Polski. (ok. 100 km)

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x30x20cm),  3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 śniadania, 2 obiadokolacje, autokar komfortowy lub bus, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

Dopłata do pokoju 1-osob.: 280 złDopłata za duży bagaż podręczny do 10 kg ( 55x40x23 cm) oraz pierwszeństwo wejścia na pokład): 60 złDopłata za duży bagaż podręczny do 10 kg(55x40x23 cm) do nadania: 100 złPodatek na TFG: 10 złNależy zaopatrzyć się w ok. 125 EUR na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników, wjazdy do miast, przejazdy komunikacją miejską, opłaty lokalne, transfer hotel - lotnisko - hotel.


Dostępne terminy