Veni, Vidi, Vici, czyli szlakiem antycznego RzymuSymbol oferty: RZYM-WATYKAN-CASTELGANDOLFO PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki city break
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Veni, Vidi, Vici, czyli szlakiem antycznego Rzymu

Rzym, Watykan , Castel Gandolfo


                       

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień - śniadanie, przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie miasta: barokowy plac Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi, plac Piazza Della Rotonda na którym znajduje się Panteon - jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie, gdzie pochowany jest m.in. Rafael Santi oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi. Spacer Via Condotti - luksusową ulicą największych projektantów mody na świecie – do placu Piazza di Spagna gdzie znajdują się słynne Schody Hiszpańskie, które prowadzą na wzgórze Pincio.  Spacer w kierunku placu Piazza Del Popolo gdzie znajduje się liczący 3 tysiące lat egipski obelisk oraz kościół Santa Maria del Popolo. Przejazd metrem, zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana na Lateranie, Święte Schody. Spacer po najstarszej drodze świata – via Appia Antica, której początek wyznaczył właśnie w Rzymie, Appiusz Klaudiusz 300 lat p.n.e. Wiedzie ona wśród antycznych ruin i grobowców. Zwiedzanie katakumb św. Kaliksta. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, wizyta przy grobie  św. Jana Pawła II . Spacer w kierunku Zamku Świętego Anioła, który został zbudowany przez Hadriana w 130 r. n.e. jako mauzoleum przeznaczone dla cesarza. Przejazd na plac Piazza Venezia przy którym znajduje się m.in. okazała budowla Ołtarz Ojczyzny, upamiętniająca zjednoczenie Włoch oraz Kapitol, jedno z siedmiu wzgórz na których powstało miasto Rzym. Dalsze zwiedzanie: Forum Trajana wraz z najlepiej zachowanym elementem kolumną Trajana, Forum Romanum, które stanowiło centrum społecznego i politycznego życia Imperium Rzymskiego oraz majestatyczne Koloseum, budowla-symbol, pierwotnie będąca areną walk gladiatorów. W programie również Awentyn – wzgórze będące kiedyś siedzibą mnichów,  plac Maltański i przepiękny widok na Watykan widoczny przez dziurkę od klucza w bramie siedziby kawalerów maltańskich, wczesnochrześcijańska Bazylika św. Sabiny oraz starożytny Circus Maximus. Spacer po dzielnicy Trastevere. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Castel Gandolfo. Trasa wiedzie wśród malowniczo położonych miasteczek, które rozwinęły się wokół zamków i rezydencji rzymskich rodzin magnackich, opatów i papieży /Frascati, Grottaferratta, Marino/. Spacer po miasteczku Castel Gandolfo - letniej rezydencji papieża, malowniczy krajobraz na turkusowe jezioro Albano. Transfer na lotnisko w Rzymie. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm),

- 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 3 śniadania,


- 3 obiadokolacje,

- transfer lotnisko-hotel-lotnisko,


opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, komunikacja miejska, przejazd busem, opłaty lokalne) 140 EUR

- dopłaty do bagażu (opcjonalne)

dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie)


Dostępne terminy