W słońcu IberiiSymbol oferty: W SLONCU IBERII PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Francja, Hiszpania, Portugalia
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 16 dni

W słońcu Iberii                                16 dni                   KOMFORT

Lichtenstein, Genewa, Carcassonne, Lourdes, Saragossa, Madryt, Toledo, El Escorial, Salamanca, Fatima, Tomar, Batalha, Alcobaca, Sintra, Lizbona, Sewilla, Kordowa, Granada, Walencja, Barcelona, Avignon, Nicea

1 dzień - odjazd autokaru  z  Krakowa  o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1. Przejazd przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu

w pobliżu Innsbrucka. Nocleg. (ok.1000 km)

2 dzień  - śniadanie. Przejazd  przez Austrię do Szwajcarii - krótkie postoje w Lichtenstein i Genewie. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu koło Lyonu. Nocleg. (ok.720 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium  Francji z postojem w Carcassonne (spacer po wpisanej na listę UNESCO największej  średniowiecznej twierdzy w Europie, otoczonej  podwójnym pierścieniem murów warownych). Przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*.  Czas wolny na pobyt w sanktuarium. Nocleg. (ok.700 km)

4 dzień  -  śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii -  przejazd przez Pireneje do Saragossy, położonej malowniczo nad rzeką Ebro. Spacer po mieście: symbol miasta - barokowa Katedra N.S.del Pilar ze wspaniałym  ołtarzem i  malowidłami Francisca Goi , Katedra La Seo, zamek de la Aljaferia.  Przejazd do stolicy Hiszpanii – Madrytu i objazd centrum: Puerta de Sol, Plaza Mayor, Pałac Królewski. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.900 km)

5 dzień -  śniadanie. Zwiedzanie leżącego u stóp łańcucha górskiego Sierra de Guadarrama Panteonu Królów Hiszpanii - El Escorial, wpisanego na listę UNESCO. Wyjazd do Toledo - jednego z najcenniejszych klejnotów hiszpańskiej architektury: spacer po Starówce wewnątrz wspaniałych murów miejskich z Alcazarem, Katedrą NMP (piękne wnętrze, obrazy El Greca i Goi), synagogą, Dom - Muzeum El Greco. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.240 km)

6 dzień  - śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Prado – jednego z najbogatszych muzeów świata  z kolekcją m.in. dzieł Velasqueza, El Greco, Goi . W południe wyjazd do Portugalii z krótkim postojem w Salamance (spacer po mieście słynącym z najstarszego uniwersytetu w Hiszpanii).  Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.540 km)

7 dzień -  śniadanie. Zwiedzanie klasztorów: templariuszy w Tomar, dominikanów w Batalha (zabytek UNESCO) i cystersów w Alcobaca. Powrót do Fatimy - czas wolny na pobyt w sanktuarium. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.200 km)

8 dzień - śniadanie. Przejazd na Przylądek Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Zwiedzanie Sintry będącej na liście Unesco - pałace królewskie: Paco Real (letnia rezydencja królów, fascynująca mieszanka gotyku, stylu manuelińskiego oraz mauretańskiego) i da Pena (bajkowa budowla stoi na szczycie wzgórza, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki). Przejazd przez dawne kurorty arystokratyczne Estoril i Cascais - krótki postój. Zakwaterowanie w  hotelu.  Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.160 km)

9 dzień  -  śniadanie. Zwiedzanie Lizbony, stolicy i okna na świat  Portugalii, której wąskie uliczki , cudowną błękitno-białą panoramę i fascynującą atmosferę przedstawia niezwykły film „Lisbon story” z przepiękną muzyką fado ( Stare Miasto, dzielnica Alfama, katedra, wzgórze pałacowe San Jorge, klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, oceanarium). Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocleg.  (ok.1000 km)

10 dzień - śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii - zwiedzanie Sewilli  miasta Don Juana i Carmen, jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii  wpisanego na listę UNESCO: Alcazar – dawny pałac królewski w stylu mudejar z pięknymi ogrodami , XV-wieczna  katedra NMP-  największym i jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie (m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba) , wieża la Giralda z zachwycającą panoramą miasta. Wieczorny spacer po starej żydowskiej dzielnicy Santa Cruz, pełnej malowniczych uliczek. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.460 km)

11 dzień - śniadanie. Przejazd do Kordowy, zwiedzanie miasta: unikatowy meczet przebudowany na katedrę - jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu, Juderia z Kwiatową Uliczką, Alkazar pięknie położony nad rzeką Gwadalkiwir. Muzeum Torreadorów. Przejazd do wpisanej na listę UNESCO perły  Andaluzji – Granady. Spacer po dzielnicach: katedralnej (renesansowa katedra  Santa Maria de la Encarnacion, kaplica grobowa Królów katolickich) i arabskiej Albayzin z orientalnymi wąskimi uliczkami najstarszej dzielnicy miasta z piękna panoramą na „ostatni bastion Maurów”. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.350 km)

12 dzień - śniadanie. Zwiedzanie zespołu pałacowego władców mauretańskich Alhambry oraz ich letniej siedziby i ogrodów Generalife, arcydzieła architektury arabskiej w Europie, której niezwykłe bogactwo dekoracji wnętrz przypomina obrazy z baśni z tysiąca i jednej nocy. Przejazd przez płaskowyż Sierra Nevada i Wybrzeże Lewantu. Spacer po najstarszej dzielnicy Walencji (Bazylika, Pałac Prowincji, Giełda Jedwabnicza wpisana na listę UNESCO) i przejazd pod zachwycające nowoczesną architekturą Miasto Sztuki i Nauki - największe centrum kulturalne Europy . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.500 km)

13 dzień - śniadanie. Przejazd do Barcelony – miasta Miro, Gaudiego i Picassa i … słynnej FC Barcelony:  objazd Wzgórza Montjuic, spacer po dzielnicy gotyckiej z katedrą, i po barwnych bulwarach Las Ramblas,  postój przy najsłynniejszym dziele Gaudiego - kościele Sagrada Familia oraz czas wolny w kolejnym jego dziele -  bajkowym Parku Guell z najdłuższą ławką na świecie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km)

14 dzień - śniadanie. Czas wolny, krótki wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Pożegnanie z Hiszpanią. Przejazd do Avignon – kompleksu pod patronatem UNESCO; krótki spacer po dawnej stolicy papieskiej, z gotyckim Pałacem papieży i znanym z piosenki XII-wiecznym mostem nad Rodanem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.650 km)

15 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeża do Nicei , stolicy Lazurowego Wybrzeża - spacer po Promenade des Anglais i malowniczych uliczkach Starówki, panorama na miasto i Zatokę Aniołów ze Wzgórza Zamkowego. Przejazd przez Włochy do Austrii. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok.970 km)

16 dzień - śniadanie. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00. (ok.690 km)

Cena zawiera:

15 noclegów ze śniadaniami - w tym 6 w Hiszpanii, 4 w Portugalii, 3 we Francji i 2 w Austrii (hotele**/***, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, KL i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 200  EUR na bilety wstępu, przewodników miejscowych, zestaw tour guide, taksy lokalne i przejazdy komunikacja miejską. 


Dostępne terminy