Wiedeń, Mayer, BadenSymbol oferty: 62/18292/211/211
Lokalizacja Austria Wycieczka Objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Opis oferty

Wiedeń, Mayerling, Baden.

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1 . Podróż przez Czechy. Przyjazd do Wiednia na Wzgórze Kah-lenberg w Lesie Wiedeńskim - malownicza panorama miasta i okolic, ko-ściółek związany z pobytem króla Jana Sobieskiego. Spacer po wspaniałym ogrodzie Belweder w stylu francuskim z fontannami, basenami i wodospa-dami. Krótki postój przy ciekawym architektonicznie budynku Hundertwas-serhaus. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (ok. 450 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem w rejon Lasku Wiedeńskiego i zwiedzanie: Mayerlingu - miejsca tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa i hrabianki Vetsery (neogotycki klasztor), Heiligenkreuz (opactwo cysterskie) i Baden - spacer po słynnym uzdrowisku z ciepłymi źródłami (gotyckie i późnogotyckie kościoły, zabytkowe kamienice m.in. Dom Beethovena). Powrót do Wiednia pod kompleks pałacowo - ogrodowy Schönbrunn - spacer po Parku (styl francuski, liczne rzeźby), przejście na Wzgórze Glo-riette, Zwiedzanie Pałacu Schönbrunn, położonego w otoczeniu Ogrodu Botanicznego i Zoologicznego oraz Ogro-dów Pałacowych. Obiadokolacja*. Wieczorem przejazd autokarem na Prater - park o charakterze sportowo - wypoczynkowym i rozrywkowym (fakulta-tywnie - spektakl w Operze; możliwość rezerwacji biletów na 21 dni przed imprezą). Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do centrum Wiednia, objazd Rin-giem. Spacer po Starym Mieście: Hofburg - zimowa rezydencja Habsbur-gów, pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięk-nych (jedne z najbogatszych na świecie zbiory dzieł sztuki) i Muzeum Przy-rodniczego, Kohlmarkt, Opera, ulice Graben i jedna z najelegantszych ulic Wiednia - Kärtnerstrasse, późnogotycka Katedra św. Szczepana. Czas wolny. Obiadokolacja na Grinzingu*.Wieczorem odjazd do Polski. Przejazd przez Czechy. (ok. 190 km)

4 dzień - przyjazd do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 5.00. (ok. 350 km)

Cena obejmuje:
2 noclegi w hotelu** w Wiedniu (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 2 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

*Dopłata do 3 obiadokolacji ( w tym jedna na Grinzingu z winem i muzyką): 210 zł
Dopłata do pokoju 1-os.: 250 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 85 € na bilety wstępu oraz obligatoryjnego przewodnika miejskiego.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

2 noclegi w hotelu** w Wiedniu (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 2 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 85 € na bilety wstępu oraz obligatoryjnego przewodnika miejskiego.