Wiedeń, Mayerling, BadenSymbol oferty: WIEDEN PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Austria
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Wiedeń, Mayerling, Baden                                                                                                                                                                                        4 dni

 

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr. 1. Podróż przez Czechy. Przyjazd do Wiednia na Wzgórze Kahlenberg w Lesie Wiedeńskim - malownicza panorama miasta i okolic, kościółek związany z pobytem króla Jana Sobieskiego. Spacer po wspaniałym ogrodzie Belweder w stylu francuskim z fontannami, basenami i wodospadami. Krótki postój przy ciekawym architektonicznie budynku Hundertwasserhaus. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok. 450 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem w rejon Lasku Wiedeńskiego i zwiedzanie: Mayerlingu - miejsca tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa i hrabianki Vetsery (neogotycki klasztor), Heiligenkreuz (opactwo cysterskie) i Baden - spacer po słynnym uzdrowisku z ciepłymi źródłami (gotyckie i późnogotyckie kościoły, zabytkowe kamienice m.in. Dom Beethovena). Powrót do Wiednia pod kompleks pałacowo - ogrodowy Schönbrunn - spacer po Parku (styl francuski, liczne rzeźby), przejście na Wzgórze Gloriette, zwiedzanie Pałacu Schönbrunn, położonego w otoczeniu Ogrodu Botanicznego i Zoologicznego oraz Ogrodów Pałacowych. Obiadokolacja*. Wieczorem przejazd autokarem na Prater - park o charakterze sportowo - wypoczynkowym i rozrywkowym (fakultatywnie - spektakl w Operze; możliwość rezerwacji biletów na 21 dni przed imprezą). Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do centrum Wiednia, objazd Ringiem. Spacer po Starym Mieście: Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów, pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięknych (jedne z najbogatszych na świecie zbiory dzieł sztuki) i Muzeum Przyrodniczego, Kohlmarkt, Opera, ulice Graben i jedna z najelegantszych ulic Wiednia - Kärtnerstrasse, późnogotycka Katedra św. Szczepana. Czas wolny. Obiadokolacja* na Grinzingu. Wieczorem odjazd autokaru do Polski. Przejazd przez Czechy. (ok. 190 km)

4 dzień - przyjazd do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 4.00 (ok. 350 km)

 

2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 2 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena zawiera:

2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 2 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

Należy zaopatrzyć się w ok. 85 € na bilety wstępu, zestaw tour guide  oraz obligatoryjnego przewodnika miejskiego


Dostępne terminy