Wiedeń, Mayerling, BadenSymbol oferty: WIEDEN PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Austria
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Wiedeń, Melk, Durnstein, Kerms                           4 dni     KOMFORT

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1. Podróż przez Czechy. Przyjazd do Wiednia na Wzgórze Kahlenberg w Lesie Wiedeńskim - malownicza panorama miasta i okolic, kościółek związany z pobytem króla Jana Sobieskiego. Spacer po wspaniałym ogrodzie Belweder w stylu francuskim z fontannami, basenami i wodospadami. Krótki postój przy ciekawym architektonicznie budynku Hundertwasserhaus. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do Melku , barokowego opactwa benedyktynów, zwiedzanie wnętrz m. in.Sala Marmurowa, kościół, muzeum i biblioteka. Spacer po mieście. Przepłynięcie statkiem wzdłuż Doliny Wachau do Durnstein – spacer zachwycającą uliczką pełną kolorowych i bogato zdobionych kamieniczek, Ratusz, Kolegiata WNMP. Przejazd do Krems - spacer po miejscowości wpisanej na Listę Dziedzictwa UNESCO - brama Steiner Tor, barokowe i renesansowe kamieniczki. Obiadokolacja*. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do centrum Wiednia, objazd Ringiem. Spacer po Starym Mieście: Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów, pomnik Marii Teresy stojący między budynkami Muzeum Sztuk Pięknych (jedne z najbogatszych na świecie zbiory dzieł sztuki) i Muzeum Przyrodniczego, Kohlmarkt, Opera, ulice Graben i jedna z najelegantszych ulic Wiednia - Kärtnerstrasse, późnogotycka Katedra św. Szczepana. Czas wolny. Przejazd autokarem na Prater – park o charakterze sportowo wypoczynkowym i rozrywkowym. Obiadokolacja* na Grinzingu. powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień – śniadanie. Przejazd do Schönbrunn – dawnej letniej rezydencji cesarskiej, zwiedzanie Pałacu Schönbrunn, położonego w otoczeniu Ogrodu Botanicznego i Zoologicznego oraz Ogrodów Pałacowych, przejście na Wzgórze Gloriette . Wyjazd z Wiednia w kierunku Polski około godz.13:00. Powrót do Krakowa ok. godz.21:00.

 

Cena zawiera:

3 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 85 € na bilety wstępu, zestaw tour guide  oraz obligatoryjnego przewodnika miejskiego


Dostępne terminy