Alentejo – winnice i białe domy w polach pszenicySymbol oferty: EVORA-ELVAS-SETUBAL PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Portugalia
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Alentejo - winnice i białe domy w polach pszenicy

Évora, Elvas, Setúbal


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Lizbony.  Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na posiłek. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Wyjazd do winnicy Sovibor w miejscowości Borba - degustacja komentowana lokalnych win z Alentejo produkowanych od lat w sposób tradycyjny dla tego regionu. Przejazd do Vila Viçosa . Zwiedzanie pałacu książecego bogatego w XVII-wieczne freski, azulejos, gobeliny, marmurowe kominki i dzieła rzeźby, malarstwa i złotnictwa. Przejazd do historycznego miasta garnizonowego Elvas słynącego z umocnień obronnych. Bramy obronne, mury i bastiony rozlegają się na pięć kilometrów i są wzmacniane przez XVIII-wieczny fort Nossa Senhora da Graça. Czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Évory. Évora to jedno z najpiękniejszych miast w całej Portugalii i najważniejszy punkt w regionie Alentejo. Spacer po mieście i przejście do najważniejszych atrakcji miasta. Jedna z najlepiej zachowanych świątyni z czasów rzysmkich (II w.) - Templo Romano. Widziana z daleka, katedra w Évorze (Sé de Évora) jest głównym elementem panoramy miasta z wieżami i elewacjami bocznymi objętymi blankami, przypominającymi kościół obronny, którym rzeczywiście była. Kościół św. Franciszka (Igreja de Sao Francisco) i przylegająca do niego Capela dos Ossos – "kaplica kości", której ściany i kolumny kaplicy pokryte są kośćmi ponad 5 tysięcy mnichów. Czas wolny na posiłek i indywidualne zwiedzanie miasta, w którym można jeszcze zobaczyć fort wybudowany w XIV wieku, pałac królewski, częściowo zachowane mury obronne czy pustelnię São Brás. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Setúbal miasta założonego przez Fenicjan w X w. p.n.e. Wówczas rozwijało się jako osada rybacka. Podziwianie uroków miasta. Największy i najsłynniejszy targ rybny w całej Portugalii. Przejście pod fortecę św. Filipa, która aktualnie przekształcona jest w hotel i restauracje. Klasztor Chrystusa w Setúbal. Przejazd do winnicy Bacalhôa Vinhos w miejscowości Azeitão. Degustacja i zwiedzanie. Przejazd na jedną z najpiękniejszych plaż Portugalii - Praia do Portinho da Arrabida. Odpoczynek i czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień - wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa. Wylot do Polski.

Cena zawiera:

- przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm),

- prywatny autokar na czas trwania programu,

- 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 4 śniadania,


- opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł,

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty lokalne) 150 EUR,

- dopłaty do bagażu (opcjonalne),


- dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie),

- obiadokolacji.


Dostępne terminy