Zamki nad RenemSymbol oferty: ZAMKI NAD RENEM PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Niemcy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 6 dni

Zamki nad Renem                                                                                           6 dni

Rothenburg o.d.T., Heidelberg, Trewir, Koblencja, Rüdesheim, Bonn, Akwizgran, Kolonia

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6 . Przejazd przez Czechy. Zwiedzanie jednego z dwóch najpiękniejszych zamków czeskich, zamku Karlstejn lub Krivoklat. Zakwaterowanie w hotelu przy granicy czesko-niemieckiej. Nocleg. (ok.650 km)

2 dzień - wczesne śniadanie. Przejazd przez Niemcy do Rothenburga ob der Tauben - spacer po zachowanym w niezmienionym kształcie średniowiecznym miasteczku (trasa wartowników, Herrngasse, Marktplatz, Katedra, Muzeum Kryminalistyki). Przejazd w okolice Heidelbergu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 450 km)

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Heidelbergu  - Zamek, Kurpfazisches Museum, Uniwersytet, Marktplatz. Przejazd do Trewiru - zwiedzanie  rzymskich zabytków najstarszego miasta Niemiec. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 330 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Akwigranu - zwiedzanie (Katedra ze Skarbcem, Ratusz). Przejazd do Kolonii - spacer po mieście (Katedra, Stare Miasto). Czas wolny. Przejazd do Bonn - spacer po centrum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Koblencji, zwiedzanie (m.in. Deutsches Eck, kolegiata, średniowieczne kamieniczki, Munzplatz) Przejazd do St. Goarhusen - rejs stateczkiem przełomem Renu (Lorelei, zamki średniowieczne) do Rüdesheim. A w nim zwiedzanie Muzeum Mechanicznych Instrumentów, spacer po miasteczku, degustacja wina w jednej z piwniczek. Obiadokolacja*. Wieczorem wyjazd do Polski. Nocna podróż przez Niemcy. (ok. 200 km)

6 dzień - przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 15.00. (ok. 1.000 km)

Cena zawiera:

4 noclegi w hotelach** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), z tego 3 w Niemczech i 1 w Czechach, 4 śniadania, rejs stateczkiem po Renie, degustację wina, komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 120 EUR na bilety wstępu, zestaw tour guide  i obligatoryjnych przewodników miejscowych.


Dostępne terminy