Zamkowe opowieściSymbol oferty: BEDZIN-WALBRZYCH-MOSZNA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Polska
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

Zamkowe opowieści

Będzin, Wrocław, Wałbrzych, Sucha, Moszna, Brzeg


1 dzień - zbiórka o godz. 7:00 na ul. Kałuży w Krakowie. Przejazd na Śląsk, do Będzina. Zwiedzanie średniowiecznej twierdzy, pamiętającej czasy Kazimierza Wielkiego. Pieczołowicie odrestaurowana warownia stanowi jedną z głównych atrakcji popularnego Szlaku Orlich Gniazd. Następnie przejazd do Wrocławia, spacer po mieście. Zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich na Ostrowie  Tumskim. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd na zwiedzanie trzeciego co do wielkości zamku w kraju. Zamek Książ w Wałbrzychu zbudowany w XIII w., swój obecny wygląd zawdzięcza wieloletniej rekonstrukcji. Obecnie urzeka salami balowymi, bajkowymmi ogrodami I palmiarnią. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem ogrodów i palmiarni. Po południu przejazd w Góry Izerskie, tam zwiedzimy imponujący zamek Czocha, który od lat przyciąga filmowców i tropicieli historycznych zagadek. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

3 dzień - śniadanie. Przejazd do małej miejscowości pod Opolem-Moszna, gdzie znajduje się oszałamiający architektonicznym rozmachem zamek. Otoczona 200-hektarowym parkiem budowla do złudzenia przypomina słynne francuskie zamki znad Loary. Zwiedzanie niezwykłego zamku, spacer po parku. Następnie przejazd do miejscowości Brzeg, gdzie znajduje się Zamek - Muzeum Piastów Śląskich. Zwiedzanie zamku nazywanego Śląskim Wawelem. Powrót do Krakowa w godzinach póżnowieczornych.

Cena zawiera:

- przejazd komfortowym autokarem lub busem turystycznym,

- 2 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienką),

- 2 śniadania, 2 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie),

- opieka pilota,

- ubezpieczenie TU Europa (wariant STANDARD NNW Polska)


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) – 2 zł,

kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, lokalne opłaty, system Tour Guide  – 170 zł, 

- dopłaty za połączenie antenowe (opcjonalnie),

dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie) 


Dostępne terminy